Sigitas Parulskis apie informacines technologijas

Leisiu sau vis gi pabūti akiplėšiška ir pasidalinti su jumis viena visai neseniai atrasta tinklapyje http://www.bernardinai.lt Sigito Parulskio, Nacionalinės premijos laureato, išsakyta mintimi, apie šiuolaikines technologijas.

DesktopKaip informacinės technologijos keičia mūsų visuomenę? Ar naudojatės socialiniais tinklais?

Kai buvau jaunimas, turėdavau važiuoti arba žingsniuoti į Liudo Giros gatvę, išsikeisti daug monetų po 15 kp ir skambinti merginai į kitą miestą, nes Universiteto bendrabutyje nebuvo tarpmiestinio telefono. Dar geriau būdavo mano gimtajame miestelyje: reikdavo nueiti į paštą, užsakyti pokalbį, laukti, kol sujungs (o tai kartais užtrukdavo keliolika minučių), paskui kalbėti žinant, kad visos pašto bobos klausosi kiekvieno tavo žodžio, o su merginomis kalbėtis telefonais anais laikais ir taip jau buvo nelengva, mes neturėjom tokių įgūdžių – apskritai labiau pasikliovėme jausmais nei žodžiais. Skamba keistai, nors senstantys žmonės tokius dalykus kilniai vadina romantika.

Laukti ko nors, ko nori, bet negali gauti iš karto, buvo įdomu, kaitino vaizduotę. Visos tos informacinės technologijos leidžia mums gauti ko norime akimirksniu, bet atima vaizduotę. Už viską reikia mokėti.

Nežinau, kaip ir ką jos visuomenėje keičia. Kartais atrodo, kad masinis viešumas suteikia žmonėms galimybę pademonstruoti savo idiotizmą kuo greičiau ir kuo didesniam kiekiui. Nesinaudoju socialiniais tinklais, nors kažkas yra sukūręs mano puslapį ar kaip ten vadinasi. Girdėjau, kad ten kažkas su manim net kalbasi ir pykstasi. Niekuo negaliu padėti, nes nebūdamas Facebooko dalyvis, negaliu jiems atsakyti. Mačiau tą puslapį ir jaučiausi taip, lyg būčiau žvilgtelėjęs iš anapus pro antkapio rėmą – štai kaip atrodys, kai manęs jau nebus. Juokingai atrodys.

Citata paimta iš teksto “Sigitas Parulskis atsako į Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos moksleivių klausimyną“.

Visą straipsnį – interviu galite rasti čia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s