Mokamai televizijai ateina paskutinioji?

TV_remote_powerAnksčiau televizija buvo tarsi langas į pasaulį – norint sužinoti, kokiomis naujienomis gyvena pasaulis, užtekdavo įsijungti vakaro žinias, užuot laukus kitos dienos rytinio laikraščio. Dabar laikai stipriai pasikeitė –atsiradus internetui, televizija tapo antraeiliu naujienų šaltiniu.

Televizijos populiarumui blėstant, ši buvo priversta persikvalifikuoti ir iš naujienų teikėjos pamažu virsti pramogų šaltiniu.  Čia ir vėl į kovą stojo internetas, siūlantis dažnai nors ir nelegalias, tačiau nemokamas pramogas – kaip alternatyvą televizijai, kuri vis brangsta, sukeldama vis didesnį žmonių nepasitenkinimą.

Šiomis dienomis retas jaunuolis nežino, ką reiškia torrent. Taigi, jei save priskirtumėte prie pastarųjų – torrent – 2001-ųjų vasarą dienos šviesą išvydusi programa ir protokolas, sukurtas failų perdavimams. Jame vartotojai susijungia vieni su kitais, siunčia ir gauna failų dalis. Šiame tinklo modelyje keitimasis resursais vyksta tiesiogiai tarp vartotojų. Na, viskas lyg ir aišku, suprantama ir įprasta – susirandi filmą internetu, gan greit ir nemokamai jį atsisiunti, o tuomet jau mėgaujiesi reginiu sau patogiu laiku, nieko nemokėdamas jokiam televizijos retransliuotojui.

Tarsi to dar nepakaktų, torrent protokolo kūrėjai prieš ne pilnus metus parodė turintys dar didesnių užmojų – vėlgi buvo nusitaikyta į televizijas ir jų žiūrovus, vertinančius televizijų transliuojamą turinį, tačiau nenorinčius už tai mokėti.  Torrent protokolas buvo patobulintas ir pritaikytas tiesioginėms vaizdo transliacijoms žiūrėti, kuo suskubo pasinaudoti apsukrūs interneto vartotojai. Norint transliuoti programas tereikia turėti šiek tiek kokybiškesnį televizijos imtuvą, programą, kurią galima atsisiųsti nemokamai ir greitą interneto ryšį, kurį už visai nedidelę sumą gali pasiūlyti kone kiekvienas interneto tiekėjas Lietuvoje. Norintiems naudotis programa televizijos žiūrėjimui viskas dar paprasčiau – tereikia kompiuterio su instaliuota Torrent stream programa, gan greito interneto ryšio ir šaltinio, kuris transliuotų norimą televizijos kanalą ar kokį kitą vaizdo turinį.

New-channelsTiesą sakant, kanalų, transliuojamų internete visiškai nemokamai vis daugiau ir daugiau – galima rinktis ir pagal kategorijas: nuo žinių, iki kanalų, skirtų vaikams; nuo muzikinių, iki skirtų suaugusiems. Taip pat galima žiūrėti ir aukštos raiškos (HD) kanalus. Be to, nebūtina apsiriboti kompiuterio ekranu – kompiuterį galite prijungti prie televizoriaus ir mėgautis puikia HD kanalo kokybe visiškai nemokamai. Tokios kanalų gausos net ir už didžiausius pinigus nesuteikia nė vienas mokamos televizijos operatorius Lietuvoje.

Taigi, ar mokamai televizijai išties ateina paskutinioji? Torrent stream kūrėjas B. Cohenas atvirai sako, kad taip. Jis net atvirai prisipažįsta, jog jo tikslas – sunaikinti televiziją…

Reklama

Įrašo “Mokamai televizijai ateina paskutinioji?” komentarų: 1

  1. Zodis televizija, anksciau ir dabar nieko nereiskia, nes neapibudintas, tiksliau – parazitines filosofijos zodis. Anksciau buvo televizoriai, dabar prie ju prisidejo kompiuteriai. Tikslas tas pac – perduoti informacijai. Kokia informacija kiekvienas renkasi – priklauso nuo jo protinio lygio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s